Променева зброя

30 травня 2019 року

Дмитро Демиденко

Приватний консультант генетика, молекулярна та клітинна біологія, біотехнології, розробка лікарських препаратів, Київ, Україна

Променева зброя (Directed Energy Weapons) у вигляді лазерів, все частіше з’являється в полі зору широкої публіки але у режимі секретності вона створюється і використовується, в основному, на мікрохвильових і ультразвукових частотах, вже біля 50 років і встановлюється в основному на штучних супутниках Землі. Розвиток наземної променевої зброї пов'язаний з необхідністю захисту від супутників інших країн, які виконують шпигунські функції і можуть вражати небажані об'єкти на поверхні Землі, використовуючи променеву зброю, встановлену на них, здатну руйнувати чутливі елементи будь-якого цивільного чи військового обладнання, і здатну впливати на мозок людей.

Лауреати Нобелівської премії з фізики 1964 року Ч. Таунс, М. Басов та О. Прохоров «За фундаментальні роботи в області квантової електроніки, що призвели до створення випромінювачів та підсилювачів на лазерно-мазерному принципі» [1, 2, 3] скоріш за все не уявляли, що їхнє відкриття дасть можливість створити принципово нову зброю, здатну майже миттєво вражати ціль. Насамперед це були саме мазери (Microwave Amplification by Stimulated Emission of Radiation - MASER). Перший мазер був побудований Ч. Таунсом, Д. Гордоном, та Г. Цейгером в Колумбійському університеті в 1953 році [1], який працював на аміаку й давав випромінювання на частоті близько 24 ГГц, не видимій для ока людини (людське око сприймає частоти в діапазоні 429 — 750 ТГц ).